výzkumníci na univerzitě v Texasu experimentovali s optickým 3D tiskem využívajícím poblíž infračerveného (NIR) světlo namísto mnohem více standardního ultrafialového světa. Pojistné tvrzení, že mají důkaz o myšlence a zřejmě využívajícím NIR má spoustu výhod. Skutečný papír je vyplatěn, nicméně existuje řada velkých shrnutí, včetně jednoho z [3D tiskového průmyslu].
UV světla degraduje specifické materiály, stejně jako rychle rozptýlení v některých médiích. Snížení vlnové délky světla využívaného ve 3D tisku má však své vlastní problémy, zejména méně rozlišení, stejně jako pomalejší rychlost vytvrzování. Abychom to bitvy využili výzkumní pracovníci azolventní kyaninový barvivo NIR, který vykazuje rychlé fotokury. Tým hlásí časy 60 sekund na vrstvu, stejně jako rozlišení až 300 mikrometrů. Nanočástice v pryskyřice umožňují ladění vzhledu části, stejně jako vlastnosti.
Prozatím je práce přemýšleno o dokladu o pojetí, ale nebylo by těžké pokusit se o práci v této oblasti v hobby-grade workshopu. Možná by nejtěžší část byla integrace nanočástic do pryskyřice. Světlo v 400 až 780 nanometru odrůdy poukazuje na tým není tak těžké vyrábět. LED diody jsou k dispozici například v tomto rozsahu; 400 nm je fialová barva, stejně jako 780 je rozhodně červená.
Naposledy jsme se podívali na NIR, byl tam kávový pivovarnictví. Ukazuje se pro spoustu aplikací, vidět NIR je mnohem více fascinující než generování.